שיקום הפה

שיקום הפה הוא תהליך מורכב הכולל את מכלול הטיפולים הדרושים לשיקום שיניים פגומות או שיקום של חוסר שיניים. באמצעות שימוש בשיניים תותבות כגון- כתרים, תותבות נשלפות ושיקום שיניים על גבי שתלים. שיקום הפה הוא תהליך מורכב המצריך ירידה לפרטים הקטנים, מקצועיות ומיומנות מצד הרופא ושיתוף פעולה מצד המטופל.  


רופא שיניים העוסק בשיקום הפה, פועל למען החזרת התפקוד התקין של השיניים וחלל הפה בשילוב גורמים נוספים להשגת תוצאות מיטביות. שיקום פה משלב בדרך כלל, טיפולי שורש, טיפול חניכיים, טיפולים כירורגיים ,ואף טיפולים אורתודנטים. שיקום שיניים חסרות כרוך בירידה לפרטים הקטנים וביצוע עבודה מדויקת ביותר  הכוללת הכנת המטופל ותוכנית הטיפול, לקיחת מטבעים מדויקים, ביצוע עבודת מעבדה שתתאים בצורה אסתטית ופונקציונאלית למטופל, הטיפול השיקומי נמשך לעיתים תקופה ארוכה לכן מאוד חשוב שהרופא שיניים המשקם ילווה וינחה את התהליך מתחילתו ועד סופו.

עיסוק בשיקום הפה

אחד העקרונות החשובים ביותר בעיסוק בשיקום הפה ובעיקר בטיפולים שיקומיים הוא יכולת הדיוק בהעברת הנתונים למעבדה ויצור עבודת שיקום מדויקת שתאפשר הושבה פסיבית  של חלקי השיקום ((passive fit. בשנים האחרונות ישנה עליה משמעותית ברמת הדיוק עקב שימוש בטכנולוגיות חדישות המאפשרות סריקה מדויקת של חלל הפה מה שמאפר העברת נתונים בצורה קלה ומדויקת יותר למעבדת השיניים.

קראו עוד בנושא שיקום הפה